![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6536010
*
nr 653 6010
Spegel
höjd: 63
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2010
kl 18:18:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 15:26:14
1
500 kr
29/8 17:25:54
2
500 kr
30/8 12:15:31
3
550 kr
30/8 15:59:04
3
650 kr
30/8 16:02:33
2
800 kr
30/8 16:04:03
3
750 kr
30/8 16:05:11
3
850 kr
30/8 16:06:47
2
1.000 kr
30/8 16:32:34
3
950 kr
30/8 17:15:47
4
1.100 kr
30/8 17:17:07
2
1.200 kr
30/8 17:54:10
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 653 6010
Spegel
höjd: 63
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/8 15:26:14 | 1 | 500 kr |
29/8 17:25:54 | 2 | 500 kr |
30/8 12:15:31 | 3 | 550 kr |
30/8 15:59:04 | 3 | 650 kr |
30/8 16:02:33 | 2 | 800 kr |
30/8 16:04:03 | 3 | 750 kr |
30/8 16:05:11 | 3 | 850 kr |
30/8 16:06:47 | 2 | 1.000 kr |
30/8 16:32:34 | 3 | 950 kr |
30/8 17:15:47 | 4 | 1.100 kr |
30/8 17:17:07 | 2 | 1.200 kr |
30/8 17:54:10 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23