ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6536010
*
nr 653 6010
Spegel
höjd: 63
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2010
kl 18:18:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 15:26:14
1
500 kr
29/8 17:25:54
2
500 kr
30/8 12:15:31
3
550 kr
30/8 15:59:04
3
650 kr
30/8 16:02:33
2
800 kr
30/8 16:04:03
3
750 kr
30/8 16:05:11
3
850 kr
30/8 16:06:47
2
1.000 kr
30/8 16:32:34
3
950 kr
30/8 17:15:47
4
1.100 kr
30/8 17:17:07
2
1.200 kr
30/8 17:54:10
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 653 6010
Spegel
höjd: 63
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/8 15:26:14 | 1 | 500 kr |
| 29/8 17:25:54 | 2 | 500 kr |
| 30/8 12:15:31 | 3 | 550 kr |
| 30/8 15:59:04 | 3 | 650 kr |
| 30/8 16:02:33 | 2 | 800 kr |
| 30/8 16:04:03 | 3 | 750 kr |
| 30/8 16:05:11 | 3 | 850 kr |
| 30/8 16:06:47 | 2 | 1.000 kr |
| 30/8 16:32:34 | 3 | 950 kr |
| 30/8 17:15:47 | 4 | 1.100 kr |
| 30/8 17:17:07 | 2 | 1.200 kr |
| 30/8 17:54:10 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



